Európa Tanács Kulturális Útvonalak Nemzetközi Konferencia

Sárospatak, 2014. szeptember 16-17.
Magyarország 2013. március 1-én csatlakozott az Európa Tanács kulturális útvonalak programjához, amely megnyitotta a hazai szervezetek előtt a lehetőséget, hogy új útvonalat javasolhassanak a komoly presztízst nyújtó címre. Az útvonalak elősegítik az épített kulturális örökség megőrzését, funkcióinak újradefiniálását és lehetőséget nyújtanak a helyi közösségek szellemi örökségének bemutatására. Segítenek, hogy mindannyian összekötő kapocsként, közös értékként, egyben gazdasági erőforrásként tekintsünk kultúránkra.

Azzal a céllal, hogy a közép-európai országok minél több európai útvonal részesévé, kezdeményezőjévé válhassanak a jó példák és gyakorlatok megosztására az Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkársága konferenciát szervez, melyre tisztelettel meghívjuk.